vedúci/vedúca úseku ateliéry divadla

Bábkové Divadlo na Rázcestí

Miesto práce
Banská Bystrica
Adresa
Skuteckého 14
Pracovná oblasť
Umenie a kultúra
Práca na plný úväzok
Druh pracovného pomeru
Ponúkaný plat
750 EUR / Mesiac
Stredoškolské s maturitou, Nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie, Vysokoškolské I. stupňa, Vysokoškolské II. stupňa
Termín ukončenia výberového konania
15.6.2020
Termín nástupu
1.7.2020 alebo podľa dohody
Náplň práce
Organizovanie a riadenie úseku ateliéry divadla pri umeleckej výrobe inscenácií. Zabezpečovanie realizácii bábok, rekvizít, častí scén podľa návrhov výtvarníka. Podrobné zoznamovanie sa s režijno-výtvarným zámerom inscenácie. Zostavovanie mesačných rozpočtov a rozpočtov ku pripravovaným inscenáciám. Podľa potreby vedenie výtvarných dielní.
Požiadavky na zamestnanca
Úplné stredné odborné vzdelanie v odbore scénické výtvarníctvo
Vyššie odborné vzdelanie v skupine odborov Umenie a umeleckoremeselná tvorba
- VŠMU: scénografia, bábkarská tvorba
- Akadémia umení Banská Bystrica
- VŠVU
- Univerzita Mateja Bela: Pedagogická fakulta - výtvarná výchova
- Technická univerzita v Košiciach – Výtvarná fakulta
- Technická univerzita vo Zvolene – Drevárska fakulta
- Školy umeleckého výtvarníctva
- Školy umeleckého priemyslu
- Škola dizajnu
- Škola umeleckého priemyslu animovanej tvorby
Dĺžka praxe
bez požiadavky na odbornú prax, prax v odbore výhodou, vítaná prax v ateliéroch
Zručnosti, schopnosti
Kreativita, práca s materiálom, šitie, čítanie technických výkresov,
Práca v pc programoch, Adobe Photoshop, Corel, Microsoft Word, Excel, Internet
Vodičské oprávnenie:
Skupina B
Zamestnanecké výhody, benefity
pružný pracovný čas, osobné ohodnotenie
Informácie pre uchádzača
kontakt: bdnr@bdnr.sk
Stručná charakteristika spoločnosti :
Bábkové Divadlo na Rázcestí je príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je VÚC.
Skuteckého 14, Banská Bystrica, Slovensko
Kontaktná osoba: Lívia Pyšná