Laborant bioptického laboratória

Martinské bioptické centrum, s.r.o.

Miesto práce
Banská Bystrica, Žilina
Pracovná oblasť
Zdravotníctvo a farmácia
Práca na plný úväzok
Ponúkaný plat
740 EUR / Mesiac
základný plat sa odvíja od počtu odpracovaných rokov
Stredoškolské s maturitou, Nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie, Vysokoškolské I. stupňa, Vysokoškolské II. stupňa
Termín ukončenia výberového konania
30.10.2020
Termín nástupu
1.11.2020
Náplň práce
- Príjem a evidenciu bioptického a cytologického materiálu, kontrolu stavu jeho fixácie, spracovanie, fixovanie a prípravu biologického materiálu na jeho ďalšie spracovanie,
- excidovanie biologického materiálu podľa pokynov určeného lekára- patológa,
- zhotovovanie blokov a ich mikrotómové rezanie na rezy určené pre histologické, histochemické, imunohistologické (imunohistochemické) vyšetrenie,
- farbenie preparátov rutinnými a špeciálnymi histologickými metódami podľa indikácie lekára,
- montovanie a označenie preparátov, odovzdávanie zhotovených preparátov určenému lekárovi a dodržiavanie prípadných jeho ďalších pokynov,
- dodržiavanie technologických postupov, ich časovej a materiálovej efektivity,
- starostlivosť o zverené laboratórne prístroje, ako aj vykonávanie administratívnych prác spojených s uvedenou činnosťou,
- príjem žiadaniek do PC, písanie nálezov, spracovanie kódov pre zdravotné poisťovne,
- spracovávanie výsledkov vrátane registrácie, distribúcie nálezov, archivácie, príprava nálezov do pošty, distribúcia na expedíciu (poštou a elektronicky)
Požiadavky na zamestnanca
ukončená stredná zdravotnícka škola s maturitou odbor zdravotnícky laborant
• špecializácia v odbore patologická anatómia výhodou
• ukončená VŠ odbor laboratórne vyšetrovacie metódy výhodou
• prax v bioptickom laboratóriu výhodou
• záujem o prácu v patológii
• zodpovedný prístup k práci
• Flexibilita
• Schopnosť a záujem sa neustále vzdelávať
Zamestnanecké výhody, benefity
výkonnostné odmeny + stravné lístky + benefitné poukážky
Informácie pre uchádzača
pre pracovisko v Žiline a v Banskej Bystrici
Stručná charakteristika spoločnosti :
Dlhodobo pôsobiaca spoločnosť v laboratórnom segmente severné a stredné Slovensko
V. Spanyola 47A, Žilina, Slovensko
Kontaktná osoba: Jarmila Melegová
Tel.: +421905220680