hlavný radca - vyšší súdny úradník, 2 miesta v dočasnej štátnej službe

Okresný súd Galanta

Miesto práce
Galanta
Adresa
Okresný súd Galanta, Mierové nám. 1, 924 23 Galanta
Pracovná oblasť
Administratíva
Práca na plný úväzok
Ponúkaný plat
754,50 EUR / Mesiac
Požadované vzdelanie
Vysokoškolské II. stupňa
Termín ukončenia výberového konania
20.4.2018
Termín nástupu
dohodou
Náplň práce
Samostatné odborné špecializované činnosti spočívajúce najmä v analytickej a syntetickej
činnosti, vo vyhodnocovaní výsledkov a v príprave podkladov na rozhodovanie na úseku
výkonu súdnictva. Vykonávanie úkonov súdu v občianskom súdnom konaní, trestnom konaní,
správnom konaní a obchodnom konaní v rozsahu ustanovenom zákonom č. 549/2003 Z.z.
o súdnych úradníkoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších
predpisov.
Požiadavky na zamestnanca
Kvalifikačné predpoklady: vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v študijnom odbore
právo na právnickej fakulte vysokej školy v Slovenskej republike alebo uznaný doklad
o vysokoškolskom právnickom vzdelaní vydaný zahraničnou vysokou školou.
Predpoklady na vykonávanie štátnej služby podľa § 38 ods. 1 zákona:
- vek najmenej 18 rokov
- spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
- bezúhonnosť
- splnenie kvalifikačných predpokladov
- ovládanie štátneho jazyka.
Požiadavky na vykonávanie štátnej služby podľa § 38 ods. 2 zákona:
- zdravotná spôsobilosť na vykonávanie štátnej služby
- znalosť aspoň jedného z troch cudzích jazykov (anglický, nemecký alebo francúzsky
jazyk)
Zamestnanecké výhody, benefity
- pružný pracovný čas
- základná výmera dovolenky je 25 dní; štátnemu zamestnancovi, ktorý dosiahne vek 33 rokov patrí dovolenka vo výmere 30 dní
Informácie pre uchádzača
Zoznam požadovaných dokladov:
a) písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania (uviesť telefonický a e-mailový
kontakt) s označením jedného z troch cudzích jazykov (anglický, nemecký alebo
francúzsky), z ktorého uchádzač vykoná písomný preklad textu
b) kópia diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní
c) profesijný štruktúrovaný životopis
d) písomné čestné vyhlásenie o štátnom občianstve Slovenskej republiky
e) písomné čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu
f) písomné čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na výkon štátnej služby
g) písomné čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka
h) písomné čestné vyhlásenie o bezúhonnosti
i) písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v žiadosti, v diplome
alebo v inom rovnocennom doklade o najvyššom dosiahnutom vzdelaní a profesijnom
štruktúrovanom životopise
j) písomný súhlas uchádzača so spracúvaním jeho osobných údajov na účely výberového
konania podľa zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení
niektorých zákonov.
Žiadosť o zaradenie do výberového konania a ďalšie požadované dokumenty, okrem
dokladov podľa písm. b), musia byť vlastnoručne podpísané uchádzačom.
Žiadost' o zaradenie do výberového konania a d'alšie požadované dokumenty môže
uchádzač podať v písomnej forme v listinnej podobe alebo v elektronickej podobe.
Žiadosť o zaradenie do výberového konania a ďalšie požadované dokumenty podané
v elektronickej podobe je uchádzač povinný doručiť služobnému úradu aj v listinnej podobe
najneskôr v deň výberového konania pred jeho uskutočnením, inak služobný úrad na žiadosť
o zaradenie do výberového konania neprihliadne.
Lehota na podanie písomnej žiadosti o zaradenie do výberového konania spolu
s požadovanými dokladmi je do 20.04.2018 (vrátane); miesto jej podania je Okresný súd
Galanta, Mierové námestie Č. 1, 924 23 Galanta. Rozhodujúci je dátum podania na poštovej
pečiatke alebo dátum podania v podateľni súdu. Na oneskorene doručené žiadosti sa nebude
prihliadať. Obálku je potrebné označiť: "VK- VSÚ".
Elektronická adresa na podanie žiadosti je: _SEKRETARIAT _OS_GA@justice.sk.
Termín výberového konania je 09.05.2018 o 09.00 hod na Okresnom súde Galanta,
Mierové námestie č. 1, 924 23 Galanta. Uchádzačom, ktorí spĺňajú predpoklady
a požiadavky na vykonávanie štátnej služby a ktorí podali písomnú žiadosť o zaradenie do
výberového konania v lehote, služobný úrad pozve písomnou pozvánkou na výberové konanie
najmenej sedem pracovných dní pred jeho uskutočnením. Pozvánky budú uchádzačom
doručované výhradne elektronickou poštou na e-mailový kontakt uvedený v žiadosti
o zaradenie do výberového konania.
Stručná charakteristika spoločnosti :
Justícia
Mierové námestie 1, Galanta, Slovensko
Kontaktná osoba: Klaudia Modroczká
Tel.: 031 8823150